Tichá epidémia mobbingu.

Autor: Janka Bojňanská | 9.2.2012 o 9:10 | (upravené 9.2.2012 o 17:41) Karma článku: 6,43 | Prečítané:  471x

Pracujem s nadšením a rada. Myslím,že je to badateľné. Prívetivosť, úsmev, rady. Milý pozdrav a zopár viet navyše. Teší ma to. Pri obsluhe robiť atmosféru  o čosi príjemnejšou  napríklad i o úctu. Viem, dnes sa to už nenosí, ale predsa  chcem prispieť k spokojnosti zákazníkov. Chcem, aby sa vracali. Chcem,aby naša firma prosperovala, neznižoval sa jej kredit a obchod bol naďalej vyhľadávaný a navštevovaný. Avšak, okrem pravidelného mesačného platu a azda i  väčšej miere spokojnosti zákazníkov pociťujem absenciu motivácie. Ba, naopak. Pozvoľna, zákulisne, ale s ostrou bezohľadnosťou sa po pracovisku plazí mobbing.

Mnohí si to neuvedomujú, nevedia si intrigy, neustálu kritiku, neznesiteľné podmienky,vytváranie pracovnej nepohody a ignoráciu návrhov na vylepšenie pracovnej atmosféry pochopiť. Vládne nesúlad a rozmáhajú sa obvinenia. Koleso tohto nezdravého javu  je roztočené naplno. Funguje.
Agresivita je útočná v ktoromkoľvek úseku života. A úspešná. Deň - čo deň sa s ňou stretávame. Bezohľadnosť nesie značku in. Má zelenú. Podriadenosť vyvoláva úzkosť.Ženské časopisy chrlia články o asertivite a neochvejnom presadzovaní sa. Na pracovisku, u lekára, na parkovisku. Všade. Len nerezignovať ! Ísť si za cieľom. Byť tvrdý, húževnatý, ctižiadostivý...
Myslím si, že živnou pôdou pre vznik moobingu je kariérizmus , či dotváranie nízkeho sebavedomia v úzkom prepojení strachu so zlyhania. Takto zaťažený  vedúci pracovník , ktorý sa má riadiť aspektami tímovej kultúry je práve naopak: deštruktívnym činiteľom v kolektíve. Pravdepodobne je nutné na to poukázať. Logické je zmobilizovať sa a začať sa brániť. Úspech môže mať len jedinec , ktorý dokáže presadiť svoj názor  bez  strachu zo vstupu do konfliktu. Neriešenie vzniknutej situácie môže mať za následok fluktuáciu,práceneschopnosť,odliv pracovníkov,ktorí sú pre firmu prínosom a zníženie produktivity  práce .
Vraj v súčasnosti sa drzosť stáva spoločenskou normou. Paradoxne s trochou obáv som pomenovala pre seba aj pre čitateľov situáciu na pracovisku. Táto analýza je vykročením k riešeniu problému. Azda  som sa usilovala v tomto bloggu nazbierať viacej odvahy. Moji zákazníci  nič tušiť nemusia.. Neustále mám  pre nich ponuku čerstvého tovaru, zásobu úsmevov a rád.  Až do výpovede.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?